Rita Naujalienė floristikos kursų metu

Su džiaugsmu norime pranešti apie net šešias artėjančių kursų floristams ir mėgėjams datas. Iki metų pabaigos surengsime šešias floristikos mokymų dirbtuves penkiomis temomis.

Kursus, kaip visuomet, ves ritos gėlių salono įkūrėja Rita Naujalienė, kurios darbai per beveik tris dešimtmečius puošė ir puošia asmenines ir verslo šventes, biurų ir viešųjų erdvių interjerus bei asmenines klientų erdves ir namuose ir jų lauko aplinkoje.

Skaityti toliau

 

Kovo 8-osios gėlė – tulpė

Tarptautinė moters diena, Kovo 8-oji, Lietuvoje – atmintina diena, švenčiama kaip Tarptautinė moterų solidarumo diena. Moters dienos proga tulpė (gentis tulipa) mūsų šalyje jau daugelį metų yra populiariausia ir perkamiausia gėlė.

Idėja švęsti tarptautinę moters dieną kilo XIX–XX amžių sandūroje, kai sparti industrializacija ir ekonominė plėtra kėlė masinius protestus prieš sunkias darbo sąlygas. Vienas tokių protestų vyko 1857 m. kovo 8 d. Niujorko tekstilės fabrike, kur moterys protestavo prieš ypač prastas darbo sąlygas ir mažus atlyginimus. Vėlesniais metais kovo 8 d. vykdavo protestai, vienas didesnių – 1908 metais, kai 15 000 moterų žygiavo Niujorko gatvėmis, reikalaudamos sutrumpintos darbo dienos, didesnio darbo užmokesčio ir rinkimų teisės.

Skaityti toliau

Snieguolių žiedai

Baltoji pavasario šauklė bei pranašė – snieguolė (lot. Galanthus nivalis)

Žiema vis dar už lango, bet išsiilgę pavasario tyro grožio, juo jau galime papuošti savo namus.

Smulkiažiedė snieguolė – pirmoji pavasario gėlė mūsų soduose, kiemuose ar pamiškėse. Amarininių šeimos augalas, kilusi iš pietinės Europos dalies, tačiau dabar savo grožiu lepinanti visą Europą.

Skaityti toliau