Vasario mėnesio gėlė – snieguolė

Snieguolių žiedai

Baltoji pavasario šauklė bei pranašė – snieguolė (lot. Galanthus nivalis)

Žiema vis dar už lango, bet išsiilgę pavasario tyro grožio, juo jau galime papuošti savo namus.

Smulkiažiedė snieguolė – pirmoji pavasario gėlė mūsų soduose, kiemuose ar pamiškėse. Amarininių šeimos augalas, kilusi iš pietinės Europos dalies, tačiau dabar savo grožiu lepinanti visą Europą.

Apie šią grakščią, lyg iš pieno plaukusią baltžiedę darželio viešnią yra sukurta daugybė legendų, bet pati gražiausia jų, pasakoja apie močiutę žiemą, senelį vėją ir šaltį, kurie nutarė neleisti pavasariui ateiti į žemę. Žiemos išsigando visos gėlės ir nuvyto. Išskyrus snieguolę. Snieguolė vienintelė iš gėlių išdrįso išlysti ir parodyti savo perlo dailumo žiedus. Tai pamačiusi saulės širdis suminkštėjo ir padėjo pavasariui įveikti šaltį.

Trapi ir gležna jos išvaizda apgaulinga – užklupus rimtam šaltukui, užpustyta sniege ar net įkalinta ledo patale ji kukliai laukia momento, kuomet praskleidusi savo grožį galės paskelbti pavasarį.

Auginimas ir priežiūra

  • Snieguolės dauginamos svogūnėlių kerais arba sėklomis. Turėkite omenyje, snieguolės pasodinamos iš sėklų, sužydi tik penktaisiais metais po pasodinimo.
  • Žydinčias snieguoles galima auginti kaip vazonines gėles iki kovo mėnesio, o nužydėjusias reikia persodinti į gėlyną, Taip jos žydės 5-6 metus.
  • Snieguolės mėgsta saulėtą vietą ir perpuvusiu mėšlu tręštą priesmėlio dirvą. Į nuolatinę vietą svogūnėliai sodinami rugpjūčio–rugsėjo mėnesiais 8–10 cm gylyje 5–10 cm atstumu.
  • Dauginamos svogūnėliais, kurie išskirstomi iškasus kerą. Peržydėjusios snieguolės subrandina sėklas ir neretai pasisėja pačios.

Greitai pražys ritos gėlėse

Laukiame, kasdien tikriname, kada gi prasiskleis pirmieji snieguolių žiedai. Manome, kad už kelių dienų jau galėsime gėrėtis pirmuoju mini pavasariu. Laukiame jūsų svečiuose – Laisvės a. 9c, Prienai.

Salone taip pat jau galite rasti šviežių lietuviškų tulpių bei pavasarinių puokščių. Pasigrožėkime pavasario pranašais!

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *